Informacje o Użytkowniku annapapuga_pl na Allegro.pl - 99.9% Pozytywnych komentarzy!

Zobacz oceny i komentarze na Allegro.pl>

XEROSTOMIA - SUCHOŚĆ W JAMIE USTNEJ

Producenci

Xerostom Capsules - kapsułki substytut śliny Zobacz większe

Xerostom Capsules - kapsułki substytut śliny

Nowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.


26,99 zł

Do listy życzeń

Więcej informacji

Opis produktu: Xerostom® Capsules - substytut śliny.
Przynosi ulgę w suchości jamy ustnej, pomaga zapobiegać próchnicy.

Xerostom® Capsules działa stymulująco na wydzielanie śliny, zwiększając skuteczność śliny w zwilżaniu zębów i błon śluzowych jamy ustnej. Neutralizuje również niszczące kwasy wytwarzane w jamie ustnej przez bakterie. Działanie ograniczone jest do jamy ustnej.

Xerostom® jest szczególnie przeznaczony dla osób skarżących się na suchość w jamie ustnej i/lub, których ślina ma niski poziom właściwości osłonowych, co powoduje, że są one narażone na ryzyko wystąpienia próchnicy i infekcji grzybiczych.

Xerostom® zwiększa poziom właściwości osłonowych śliny, co jest bardzo ważną, a często niedocenianą, jej właściwością ochronną. Objawy suchości w jamie ustnej mogą być bardzo drażniące, zwłaszcza w nocy. Ssanie kapsułki Xerostom® zwalcza objawy suchości i przynosi ulgę.

Wskazania do stosowania: Uczucie suchości i szorstkości w jamie ustnej, przywierający do zębów język, problemy z mówieniem, problemy ze snem spowodowane dyskomfortem w jamie ustnej, problemy z połykaniem spowodowane suchością jamy ustnej.

Efekty uboczne: Nieznane. Niektóre osoby mogą cierpieć na przemijającą biegunkę po przyjmowaniu bardzo dużych dawek (50 lub więcej tabletek dziennie).

Dawkowanie: 4-8 tabletek dziennie. Dla jak najlepszego efektu tabletki należy ssać, nie żuć. W przypadku zaawansowanej suchości w jamie ustnej należy przyjmować tabletki z niewielką ilością wody.

opakowanie: 40 kapsułek po 0,75 g



Kserostomia w kilku słowach:

Kserostomia - zwana potocznie suchością jamy ustnej - to zespół objawów wywołanych redukcją lub brakiem wydzielania śliny. Zmniejszona ilość śliny wpływa na spadek wyrzutu substancji stanowiących barierę ochronną dla błony śluzowej jamy ustnej. Zmiana jakości oraz ilości śliny wpływa z kolei na florę jamy ustnej, co prowadzi do wzrostu liczby mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstanie próchnicy oraz wyraźnego wzrostu ilości kolonii szkodliwych grzybów.

Jedną z głównych przyczyn kserostomii jest stosowanie leków. Aż 400 dostępnych na rynku preparatów może być odpowiedzialne za powstawanie uporczywej suchości w jamie ustnej. Do grupy tej zaliczyć należy między innymi leki moczopędne, przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, leki obniżające ciśnienie krwi, rozszerzające oskrzela, niektóre antybiotyki i wiele innych. Przyczyną kserostomii może być również nadczynności tarczycy, cukrzyca, AIDS, radioterapia okolic głowy i szyi, palenia tytoniu, stosowania całkowity protez zębowych oraz oddychania przez usta.

Leczenie kserostomii to przede wszystkim terapia schorzenia ją wywołującego. Dodatkowo stosuje się preparaty stymulujące wydzielanie śliny lub jej substytuty tj. XEROSTOM. Ze względu na zwiększoną podatność na schorzenia zębów i błony śluzowej jamy ustnej, pacjenci z kserostomią powinni regularnie dokonywać przeglądów stomatologicznych.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Xerostom Capsules - kapsułki substytut śliny

Xerostom Capsules - kapsułki substytut śliny

opak. 40szt

Napisz opinię

19 Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: